Přihlásit se

mapa webu | napište nám | kontakt A A A
ZŘIZOVATEL:


Středočeský kraj
Zborovská 11
150 21 Praha 5
www.kr-stredocesky.cz
AKTUALITY:

Od 22. 4. 2013 nás naleznete také na Facebooku

Prohlídka domova: po dobu zákazu návštěv není možné si domlouvat prohlídku domova. Je dobré se předem telefonicky domluvit. Vážení příbuzní, známí a blízcí, informujeme Vás o tom, že vzhledem k zajištění ochrany zdraví klientů, jsme museli přistoupit k dalšímu omezení. Od 31. 3. 2020 až do odvolání rušíme možnost donášky balíčků klientům DsD – zvýšené riziko přenosu nákazy. Klienti mají stále možnost, nechat si potřebné věci zajistit pracovníky recepce. Také Vás žádáme, pokud máte možnost spojit se s Vaším příbuzným prostřednictvím mobilu, prosím, čiňte tak přednostně (od středy budeme pravidelně obden kontrolovat, zda jsou mobily zapnuté apod.). Volání přes pevnou linku, prosím ať využívají ti, jejichž blízcí nemají mobilní telefon. Dochází k přetížení sítě a hovory jsou časově omezeny, aby byla linka Ds přístupná. Stále můžete na mail: kira@dsdobris.cz posílat vzkazy svým blízkým. Mail který zašlete vytiskneme a danému klientovi předáme, zajistíme jeho přečtení. Domov seniorů Doříš

Vážení návštěvníci, v současné době máme v našem zařízení stanoven zákaz návštěv. Tento zákaz návštěv byl preventivně na doporučení Středočeského kraje zahájen dne 2. 3. 2020. Od 10. 3. 2020 je nařízen zákaz návštěv MZČR a to do odvolání. Tímto opatřením se snažíme ochránit naše klienty, protože spadají do nejvíce ohrožené skupiny obyvatel. Pracovníci našeho domova sledují aktuální informace. O dalším vývoji Vás budeme informovat na našich www.dsdobris.cz a zde na FB. V případě dotazů se můžete obrátit na sociální pracovnice od 8:00 do 15:00 hod. na tel.: 318 520 955 / 725 758 128


ŽADATEL O NÁS VEŘEJNOST      Úvodní stránka » O našem zařízení

O našem zařízení

Domov seniorů Dobříš je pobytové zařízení sociálních služeb poskytující celoroční ubytování, stravování, zdravotní, ošetřovatelskou a sociální péči. Zřizovatelem Domova seniorů Dobříš je Středočeský kraj. Jsme příspěvková organizace. Objekt domova je umístěn v klidné části města, v blízkosti zdravotnického zařízení, v dosahu centra města, zahrad zámku, místního kostela, kulturního centra i centra služeb města. Provoz domova byl zahájen v r. 2002.

Domov seniorů Dobříš má kapacitu 91 lůžek, a to v tomto členění: 33 jednolůžkových pokojů a 29 dvoulůžkových pokojů. Ubytování zahrnuje vytápění, dodávku teplé a studené vody, elektrického proudu, úklid, praní a drobné opravy ložního a osobního prádla, žehlení, odvoz komunálního odpadu. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, sprchovým koutem, polohovací postelí nebo válendou a nábytkem. V každém pokoji, ve sprše a u toalet je nainstalováno signalizační zařízení, kterým si klient v případě potřeby může přivolat na pomoc ošetřující personál. Celý areál je bezbariérový. V pokojích prvního patra mají uživatelé možnost přístupu na vlastní balkon a v přízemí je přístup na zahradu domova. V přízemí budovy je plně využívána společenská místnost vybavená televizorem a akváriem, denní místnost a místnost ergoterapie. Pro všechny klienty je k dispozici knihovna, společenský sál, kde je soustředěno společenské a kulturní vyžití obyvatel i veřejnosti. Dále je zde k dispozici vlastní kaple, kde pravidelně každý čtvrtek ráno probíhají bohoslužby. V přízemí budovy se nachází místnost pro pedikúru a kadeřnictví. Vstupní hala nabízí recepci s možností posezení, denním tiskem a časopisy. V prvním patře mohou klienti plně využívat 2 společenské místnosti, vybavené vhodným nábytkem, velkoplošnými televizory. Jedna z těchto společenských místností je rovněž vybavena kuchyňskou linkou, rychlovarnou konvicí, mikrovlnou troubou a ledničkou. Jsou zde také místnosti ergoterapie. Rovněž tak jsou k příjemnému posezení využívány 2 zimní zahrady. A pro kuřáky je k dispozici kuřárna.

Strava se připravuje ve vlastní kuchyni a podává se 4x denně, je připravována i strava dietní. Každý si může vybrat ze dvou hlavních jídel, nebo ze dvou příloh. Stravování se zajišťuje v mezích platných stravovacích norem. Je kladen důraz na pestrost a rozmanitost stravy. Jídelní lístek je sestavován na týden. Při sestavování jídelníčku je přihlíženo k přáním klientů. Klienti se stravují v jídelně v přízemí. Imobilním obyvatelům je v případě potřeby podávána strava na pokojích.

Klientům mohou být poskytovány další činnosti, jako fakultativní služby nebo doplňkové služby např. kadeřnictví a holičství, odvoz osobního prádla do čistírny, kopírování a jiné. . Tyto služby nejsou započítány do úhrady za pobyt a klient si je hradí sám podle sazebníku.
S aktualizací tohoto sazebníku jsou uživatelé včas seznamováni.
Created by Reklama99 - 2010 | Počet návštěv: 223556